444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Firma İsim Tescil Sorgulama

Firma İsim Tescil Sorgulama

Tescil süreci kapsamında isim tescil sorgulama, değişik başlıklar altına analiz edilmesi gerekmektedir. Şirket, marka ve firma isimlerinin tescil araştırmaları ve sorgulamaları ayrıntılı olarak yapılmalıdır. Firma ve şirket adlarının, sorgulanabilmesi açısından firma isim tescil sorgulama işlemi Sistem Patent şirketimizin web sayfamız üzerinden, incelemeye tabi tutabilirsiniz.
 
Öncelikle tescili edilmek istenen şirket veya firma isminin, marka tescil ilkelerini uygunluk durumunda olup olmadığını sitemizde yer alan veritabanımız üzerinden ön araştırma işlemini de yapabilirsiniz. Domain yani  alan isimleri adında ise yine veritabanlarımızdan faydalanarak tescili istenen isimlerinin aynı ya da benzerinin aynı ya da benzer ürün ve hizmetler üzerinde kullanılıp kullanılmadığını durumunu sorgulayabilirisiniz.
 
Lakin bu ön araştırmanın ardından kesinlikle tescili edilmesi düşünülen  şirket ve firma isimlerinin, marka tescil ilkelere uygun bulunup bulunmadığı hususundan Sistem Patent Marka, Patent vekil şirketimizin konu uzmanlarından danışmanlık hizmeti ve destek almasını sonraki süreçlerde olası sorunlara engel olacaktır.
 
Sistem Patent, firma isim tescil sorgulama işlemlerinde yalnızca aynı veya benzer müracaat veya tescil edilmiş olup olmadığından ziyade, yasal zeminlerde sorun oluşturabilecek niteliklerde karıştırma, benzerilik ve çağrıştırma riskinin mevcut durumunu ve en önemlisi de gelme ihtimali olan itirazlara ve davalarda muhtemel sonuçları, yasal olarak yazılı şekilde raporlamaktayız.
 
Sistem Patent şirketimiz, pazarlama konusundan üstünlük elde etme özelliklerin olan ancak getirilen ekler sebebi ile bırakın olumlu izlenimi marka algısını önemli seviyede zayıflatacak eklerin konmasını tavsiye etmediğimiz gibi, mümkünse ayırt ediciliği karşılayan ve tüm pazarlama süreçlerinde üstünlük kurabilecek ve gerçekten güçlü marka imajı yaratacak özelliklerde sorgulama işlemi sırasında iligli isimlere revizyon yapmaktayız.
 
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.