444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Firma İsim Tescil

Firma isim tescil

Firma isim tescil, şirket ismi tescili, firma adı tescili, şirket adı tescili gibi bu işlemler genel olarak bir Marka Tescili olmasından dolayı markaların tescil prosedürü uygulanmaktadır. Firmaların isimlerin tescil edilmesi konusundan Marka vekili Sistem Patent şirketimiz tarafından ön sorgulamanın yapılması oldukça önemlidir.
 
Firma isim tescili, firmaların imal ettiği ürün/ürünler ya da hizmetler açısından kullandıkları marka ismi korumaları sadece marka tescili ile mümkün kılınmaktadır. Özellikle hizmet firmaları, şirket ismi açısından, diğer ifade ile şirket unvanlarını genellik ile ilk kelimesini yada ilk iki kelimesini, (marka niteliğine haiz olan ve sorgulama sonucunda tescile uygun olan etken) marka tescili ile koruma kapsamına alınabilir. 

Firma isim tescil sürecinde marka, üretilen mal veya sunulan hizmetler üzerinde icra edilen işaretlerdir. Kısaca genel olarak marka; şekiller, sözcükler, rakamlar ve sayılardan meydana gelir.
 
Firmaların isimlerin tescil edilmesi açısından gerekli evraklar alt kısımda yer almaktadır.
Marka Başvuru Formu sitemizden temin edebileceğiniz gibi, marka müracaatı sahibi tarafından eksiksiz şekilde doldurulacaktır.
 
Marka Başvuru tutarı, tescil altına alınması istenen markanın sınıf sayısına ilişkin olarak değişkenlik arz eder. Ücretler hakkında Siste Patent şirketimiz ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.
 
  • Tescil işlemi yapılacak markanın  örneği; korunması talep edilen marka adına bir adet örnek
  • Vekaletname; yalnızca firmanın kaşesi basılmalı ve firmanın yetkilileri tarafından imzalanması yeterli olmaktadır. Noterce onaylanmasının lüzumu gerekmez yok. Bireyler yalnızca adına ve soy ad yazarak imzasını atması yeterlidir. 
  • Tüm bu evrakların tarafımıza ulaşması ile birlikte firmaların isim tescil işlemlerini başlatacağız. Bu aşamaları tarafımızdan yürütüleceği gibi bu süreçler hakkında tarafınıza rapor halinde bilgi vereceğiniz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.