444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Firma İsmi Bulma

Firma İsmi Bulma

Firma ismi bulma, yeni firma isimleri, şirket ya da marka isimleri bulma,  ilginç,  karizmatik örnek bulmanıza yarayacak yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Firma ismi bulma, en sağlıklı ve doğru sonuçlar için sistem Patent şirketimiz danışmanlığında yapılması gerekir.
 
Şirket kuruluşlarında ticaret unvanı şeklinde faaliyet ettirilecek firma isimleri belirmesi gerçek anlamda oldukça önem arz eder.
 
Şirket unvanlarının tescil edilerek kayıt altına alınmış olması,  şart ve kriterleri ile şirket unvanında marka özelliğinde icra edilen sözcüğün kökünün marka yasası açısından kriterler oldukça değişiktir.
 
Genellik uzun arayışların ardında bulunan ve çok benimsenen firma ismi, tescil kriterleri sorgulanmadan ticaret odalarınca kayıt altına alınması, tek başına kaydın şirket isminin icra edilmesi ve korumaya sahip olduğu tezi gibi yanlış kanaatler bulunmaktadır.
 
Gerçek o ki firma ismi, ticaret odalarına kayıt ettirilirken şayet ilk önce ilk sözcük bir diğer kişi tarafından tescil edilmiş ve kayıt altına alınmış ile, ek kelimeler kullanılarak tescil işlemi yapılarak altına alınmasına izin verilmektedir. Fakat bu kayıt gerçek ve baskın öge durumunda olan kök kelime, aynı uygulama alanlarında bir diğer kişi adına tescil edilmiş ise sonraki süreçlerde çok baş ağrıtacak problemlerin başlangıcı olacaktır. 
 
Belirttiğimi gibi büyük bir emek ve bütçe ile oluşturulan ismi diğer adı ile ticaret unvanını ilk önce, Sistem Patent şirketimiz danışmanlığından firma ismi sorgulama işlemine tabi tutulması veya bizzat şirketimiz ziyaret edilerek uzmanlarımız ile sorgulama yapmanız, ardından kullanacağınız kök kelimenin firmanın asıl uygulama alanları kapsamında tescil edilmişlik durumu kesin suretle sorgulanmalıdır.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.