444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Firma İsmi Sorgulama

Firma İsmi Sorgulama

Firma ismi sorgulama işleminde tabi tutulan isimler, genellikle kişi firmaları tarafından gerek marka gerekse başta Ticaret Odalarında ve vergi dairlerinde unvan şeklinde icra edilen firma isimlerinin ilk önce Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında tescil ettirilerek kayıt altına alınmadan önce, mutlaka marka tescil şartlarına uygunluk durumu sorgulanmalıdır.
 
Sistem Patent olarak, gerek firma ismi, aynı zamanda da marka özelliğinde uygulanan firma isimlerinin sorgulaması veritabanımız üzerinden başvurusu yapılmış ya da tescil altına alınmış markalar ile benzerlik ya da çağrıştırma ihtimali olup olmadığı kesin olarak sorgulanmasını tavsiye etmekteyiz.
 
Şahıs firmaları, kişilerin üzerine kayıt edilmelerinde dolayı isteyerek ya da istemeyerek diğer kişilere ait markaya ihlal özelliğinde uygulama olması durumunda açılacak gerek maddi gerekse manevi tazminat davaları olası cezai davalar, söz konusu markaların kullanılması terkin edilse dahi doğacak olumsuz sonuçlara katlanmak zorunda bırakabilir.
 
Dolayısıyla firma ismi sorgulama işlemleri yapılmadan kullanılması ciddi zararlara sebebiyet verebileceğinden, kullanacağınız firma isimlerinin sorgulama ve araştırmalarının konusunda uzman ve deneyimi marka patent vekillerince yapılması oldukça yararlı olacaktır.
 
Sistem Patent marka vekil şirketimiz aracılığı ile firma isim sorgulama uygulamalarımız sayesinde sürekli olarak katkı vermekteyiz. Önemi de daha önceden tescil işlemi yapılmış markalar sebebi ile uygulanmaması gereken fakat firmalarca bir şekilde kullanıma sunulması hedeflenen firma isimlerine gerek tescil hükümleri sağlanmakta gerek se güçlü marka prestiji oluşturabilecek getirilen ekstra ekler Sistem Patent şirketimizin konu uzmanlarımıza tarafından yapılmaktadır.

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.