444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Hakkı Alma

İsim hakkı alma

İsim hakkı alma toplum tarafından sık kullanılmasının yanında isim patenti, isim hakkı, marka patenti ve isim tescili olarak da kullanılan kavramları esas ismi Marka tescili’ dir. Marka tescili, yer alınan piyasada kurumsal kimlik elde etmek, marka olmak, firmanıza ilişkin mal ya da hizmetlerin taklide konu olmasını bertaraf etmek ve tüketiciler nezdinde tanınmak açısından önem arz eden bir husustur. İsim Hakkı alma konusunda Marka Vekili Sistem Patent şirketimizin konu uzmanları sizlere danışmanlık hizmet sağlamakta ve tescil işlemlerini yürütmektedir.
 
İsim hakkı alma yani marka tescili ile, marka mahiyetinde kullanılacak adların tescili yapılarak koruma kapsamında alınması manasında kullanılmaktadır.
 
Sistem Patent şirketi olarak, isim hakkı tescili sürecinde, gerek söz konusu isimlerin tescil hükümlerine sahip olup olmadığı gerekse güçlü marka algısı oluşturup oluşturmayacağı konularında işinde uzman marka vekillerimizden danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz.
 
Sistem Patent şirketimiz, kesinlikle, belirlen marka isminin yasal haklarına sahip olabilmeniz için uygulanacak marka tescil müracaatı öncesi, daha önceden tescil alan marka isimleri ile benzerlik veya aynı olup olmadığı, karışıklık meal verme tehlikesi oluşturan marka isimlerinin yer alıp almadığının ve hatta çağrıştırma riski bulunup bulunulmadığını isim hakkı sorgulama kısmından incelemenizi yapmanızı önermekteyiz.
 
Kişi isimleri ya da adı veya soyadı beraber tescile konu ederek ilgili ürün ve hizmet sınıfları için isim hakkı korunmaya alınabilir. Söz konusu isim ya da isim ve soyadı ile belirlenen marka, kayıtlı ürün ve hizmetlerde benzer ismi barındıran şahıslar nezdinde tescile konu olmadığı sürece kullanılamaz.
 
Bir sonraki makale: İsim Hakkı Almak
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.