444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Patenti Sorgulama

İsim Patenti Sorgulama

İsim patenti sorgulama, isim hakkı sorgulama, isim sorgulama, isim tescil sorgulama, isim patent araştırma gibi ibareler ile yoğun şekilde karşılaşmaktayız. Bu ibareler halk arasında Marka Tescil Sorgulama kelimesi yerine kullanılmaktadır. Belirtmemiz gerekir ki,  bu ibarene her ne kadar doğru kullanım olsa da ilgili yasada yer almamaktadır. Bu ibareler adına genel olarak Marka Tescili Sorgulama geçerlidir.

Online olarak dünya genelinde günümüzde pek çok değişik sorgulama yapılabilmektedir. Bu sorgulamalardan birisi de isim patenti sorgulama işlemidir. Bu işlem ne kadar önemli teşkil ediyorsa, isim patentini de zaman kaybetmeden almakta önemlidir.

İsim Patenti Önemi

İsim patenti sorgulama yaparken, isim sahibine, ürünü imalatına geçilmeden evvel yurdun genelinde ve yurt dışında da geçerliliğe sahip olacak biçimde patentlerin ve isim haklarını almaları önermekteyiz.
 
Çünkü muhtemel bir büyüme halinde patentini almadığınız yani marka tescili ettirmediğiniz ürünleri ilk defa siz üretmiş olsanız bile patenti ilk alan kişiler aleyhinde hukuki olarak negatif duruma gelmeniz kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Marka ve isim patenti yani markaların tescili yaparak hukuki alanda savunma mekanizmasını ele geçirmiş olursunuz.

İsim Tescil Ettirmeden Mutlaka Patentleri Sorgulatın

İsimlerin patenti sorgulaması adına web sitemiz aracılığı ile yapabilmeniz mümkündür. Lakin patent almak açısından kuruluş olarak müracaat etmek ve ilgili hükümleri sağlamak gerekir. Fakat İsim tescil şirketi olarak Marka vekili Sistem Patent şirketimizin sizlere bu alanda tüm hukuki sorumluluklara karşı bilgiler sunarak isimi patenti işlemlerinizi problem yaşamadan gerçekleştirmeniz konusundan kaliteli hizmet vermekteyiz. Bu durumun yanında uluslararası hizmetimizden de faydalanarak yurt dışında da marka tescil edilerek patentlerinizi almış olursunuz. Şayet ilgili işlemlerin yapılmaması durumunda üretimin orijinal durumuna bakılmaksızın men edilmesi ürünlerin toplatılması ve tazminat davaları açılması ile karşılaşabilirsiniz.

Marka tescili sorgulama yapılmadan evvel bilinmesi gereken püf nokta, üretimi yapılmış bir ürünün koruma altına alınması açısından yalnızca, tescil ettirmenin tek başına yeterli olmadığı tescilli birlikte patentlerine de sahip olunması gerekmektedir. Bu sayede üretimi yapılan ürünler açısından üretim ve isim haklarında tescil işlemi tamamlanmış olacaktır. Aksi takdirde aynı gayede hizmet sunan 2 değişik isimli fakat aynı ürün, patentini kim almış ise o kişinin malı olarak değerlendirilecek ve taklide konu olan ürün şeklinde tescilsiz ürün  ise, tazminat ve pazarlanmasının men edilmesi gibi olumsuz durumlar yaşayacaktır. Bu sebep doğrultusunda orijinal düşüncenin taklide konu olmaması için tescil sorgulama yapılması ile, markalar güvence altına alınabilir.
 
Marka başvurusu öncesinde mutlaka ve mutlaka detaylı bir sorgula işlemi yapılmalıdır.
 
Bu kapsamda sizlere sunduğumuz hizmetleri ise şu şekilde sıralanabilir;
 
  1. Markanızı icra edebileceği faaliyet sektörüne uygun sınıfın şirketimiz tarafından belirlenmesi
  2. Markanın ait olduğu sınıfta, markanızın tescile uygunluğunun sorgulanması
  3. İsim patenti sorgula neticelerinde markanızın tıpa tıp aynısı ya da markanızı anımsatan diğer kişilere marka ya da markaların mevcut olmaması halinde tescil işlemlerinin başlatılması
  4. Tescil sorgulama adına, yetkilendirilmiş marka ve patent Vekili Sistem Patent şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıntılı telif hakkı sorgulama, kaliteli veritabanımız ayrıcalığı ile yapılmaktadır. Talep etmeniz durumundan tamamen ücretsiz yapacağımız sorgulama işlemi sonucunu raporu halinde tarafınıza tebliğ edeceğiz.

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.