444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Telif Hakkı Sorgulama

İsim Telif Hakkı Sorgulama
 
İsim Telif Hakkı Sorgulama, marka başvurusu başlatılmadan önce, isimlere yönelik telif hakkı Sorgulama yapılması bir ön koşuldur. isim telif, ile asıl anlatılmak istenen ve doğru ismi marka tescilidir. İsim Telif yani marka tescili açısından sizlerin hizmetinize sunduğumuz sorgulama hizmetimiz ile bir benzeri telif hakkı alınmış isimleri görebileceğiz gibi en sağlıklı sonuç için Sistem Patent şirketimizin konu uzmanlarımıza yaptıranız tescil açısında bir hayli öneme sahiptir.
 
ilk önce marka başvurusu veya marka tescillerinin tespit edilmesi açısından sorgulama yapılması önemlidir
 
isim telifi işlemi kapsamında özel veritabanlarımız marka müracaatlarını ve tescilli markaları gösteren en sağlıklı sonuçları veren araştırma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 
İsim telif hakkı tescilinin sağlıklı yapılabilmesi için sorgulama, Sistem Patent şirketimizin uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir.
 
Sistem Patent Marka Patent Tescil Danışmanlık hizmetimiz kapsamında İsim telif hakkı tescil marka başvuru araştırmasını sizlere ücretsiz olarak sunmaktayız.
 
İsim Telif Hakkı Sorgulama veya araştırma aynısı ya da benzeri olan marka başvurusu veya marka tescili ile tespit edilememesi akabinde marka başvurusu işlemleri başlatılması  gerekmektedir.
 
İsimlere yönelik Telif Hakkı Sorgulama aynı olan yahut bir benzerlik teşkil eden marka müracaatı başlatılmadan veya markanın tescili belirlenmesi edilmesi halinde marka başvurusunun değiştirilmesi şeklinde marka vekili şirketimiz danışmanlığında önerileri yapılmaktadır. Öncelik hakkı değerlendirmesi kapsamında da marka müracaatına itiraz veya marka tescili aleyhinde yasal süreçler yapılabilecektir.
 
İsim telif hakkı araştırma işlemi gerek rakiplerinize ait marka veya markalar ile aynı isim olup olmadığı veya telif hakkına sahip olunması arzulandığı konu ismin hangi alanlarda tescil işlemine konu olup olunamayacağı bakımından bilgi sahibi olunacak bir hizmettir. 
 
Bu sorgulama işlemi sayesinde diğer rakip şirket ile tamamen aynı ismi faaliyet ettirmek ve bu durum karşısında konu ismi telif altında aldıran ilk firma, diğerlerine karşı alacak verecek pozisyonunda daha şansınız duruma gelecektir. 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.