444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Tescil Sorgulama

İsim Tescil Sorgulama

İsim tescil sorgulama kelimesi, ticari alanda ve halk arasında isim hakkı sorgulama, isim patenti sorgulama, isim tescili sorgulama olarak da telaffuz edilmektedir. Ama bu ibarenin asıl ve yasada kabul gören karşılığı Marka tescili Sorgulama’ dır.
 
İsim tescil sorgulama geçerli ismi ile marka tescil sorgulama, üretilen ürünler ve ya sunulan hizmetler üzerinde icra edilen isme, markanı bir benzeri markaların varlığını sorgulamak ve uygun bulunması durumunda ise tescil ettirmektir. Fakat bu işlemin profesyonel ve yılların verdiği bilgi birikimli ve tecrübemiz ile Marka Vekil Sistem Patentşirketimiz tarafından yapılmasını önermekteyiz. Sebebine gelirsek, müracaat öncesinde kaliteli bir sorgulamadan geçirilmeyen veya geçirilemeyen markaların inceleme sonrasından reddedilmesi sonucunda, müracaat sahibini firmaları sıkıntılı bir duruma sokabilir. Bu tarz ters durumlar ile karşılamak gerek vakit gerekse maddi anlamda kayıplara sebebiyet verecektir.
 
İsim tescil sorgulama yani marka tescili sorgulama markaların, tüm yönleri ile diğer markalar ile benzerliğinin araştırılması işlemidir. Bu işlem tescil açısından oldukça öneme sahiptir. Çünkü kaliteli ve itinalı yapılmayan bir sorgulama sonucunda müracaatlara ret hükmü gelebilir. Sistem Patent marka ve patent vekili şirketimiz konu uzmanları tarafından yapılacak sorgulama işlemini ile tescil garantisi vermekteyiz.
 
İsim sorgulama, kesinlikle tescil edilmek istenen marka, işletme ve kuruluş adlarının, marka olma kıstasına uygunluk durumu uzman Marka tescil danışmanlık şirketimiz Sistem Patent’ten danışmanlık ve destek alarak yaptırmanız sonraki süreçlerde karşılaşma ihtimali olan sorunları önleyecektir.
 
Sistem Patent şirketimiz, ilk önce tescil edilmesi talep edilen marka, kuruluş ve firma adlarının  tescil hükümlerine uygunluk durumu, gereksinim duyulması halinde marka başvurusu yapılması durumunda olası RET hükümleri ya da daha önceden tescilli bire bir aynısı ya da bir benzeri markalardan itirazın gelmesi akabinde olası sonuçları tarafınıza yazılı olarak bildirmekteyiz.
 
Marka Başvurusu Şahıs Adına İse
  • T.c. kimlik no
  • Vekaletname(imza+kaşe)
  • Markaya ait bir örnek
 Marka Başvurusu Kuruluş Adına İse
  • Kuruluşun İşletme belgesi
  • Kuruluşun Vergi levhası
  • Varsa vekaletname
  • Markaya ait bir örneği
Marka ismi bulma ya da kurulacak firma adı/unvanını bulmak zor olduğundan dolayı, bulduğunuz isimlerin marka tescil şartları uygunluk durumu iligli şart ve hükümleri tedarik edip etmediğini araştırma ve sorgulama  oldukça zor ve uzmanlık gerektirmektedir.
 
Marka tescil sorgulaması olumlu sonuçlanan markalar, gerekli evraklarına şirketimize ibraz edilmesi ile birlikte tescil girişimleri başlatılacaktır.
 
Sistem Patent, kaliteli hizmet vererek size danışmanlık hizmet sunan tescil aşamasında sizlere yardımcı olmak adına kurulmuş danışmanlık firmasıdır. SÜrekli tam anlamını ile destek alabileceğiniz bir kuruluş olarak, markalarınız en ince detaylarına kadar analiz edilmekte, aynı sınıfta bulunan diğer markalar  ile kıyaslanarak markanıza ret hükmü gelme ihtimali hakkında rapor sunmaktayız. Şayet markanıza benzer veya tıpa tıp aynısı olan bir marka varsa yetkili mercilerin onayından geçmesi oldukça güç olacaktır. Konu uzmanlarımız tarafından sizler için yapacağımız kaliteli ve itinalı sorgulama işlemi ile birlikte bu sorunlar ile karşılamayacağınızın teminatını vermekteyiz.
 
Marka tescil başvurusu ise, talep edilen şekilde yapılması durumunda ilgili merci esasa uygun şekilde müracaatı incelemeye alır.  Müracaat mutlak ret nedenleri içinde görülmesi durumunda müracaat reddedilir. Şayet müracaat yasaya uygun şekilde yapılmış ise müracaat, Marka Bülteninde ilana çıkarılır ve akabinde diğer kişilerin görüşleri ve itirazları neticesinde yeniden incelenir ve karar tekrardan gözden geçirilir. İtiraza uğramamış ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmiş başvuruların tescil işlemi tamamlanıp sicil kaydı sağlanır. En son olarak bu kayıt ile beraber Marka Tescil Belgesi başvuru sahibine teslim edilir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.