444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Tescil Sorgulama Nasıl Yapılır?

isim tescil sorgulama nasıl yapılır?

İsim tescil sorgulama nasıl yapılır? sorusuna istinaden asıl belirlemeniz gereken, isim tescil kelimesin yanlış kullanılan bir terim olması ile birlikte yasada geçerli asıl ismi Marka tescili’dir. İsim tescil sorgulama yani marka tescil sorgulamada, marka niteliği tasıma istenen bir ismin benzerileri veya aynısının olduğu durumun araştırılması işlemidir.
 
İsim tescil sorgulama nasıl yapılır? yani belirttiğimiz gibi marka tescil sorgulamasında, öncelikli olarak isim sorgulama asıl söylem ile Marka Tescil Sorgulama uygulamasına tabi tutacağınız marka isimlerinin asli ve etkin unsurun hangileri olduğu tespit edilmesi önem arz eder. Daha sonra hemen veya daha sonra markanın kullanıma arz edileceği, ürün ve hizmet gruplarının listesi olan marka tescil sınıflı belirlenmesi gerekir.
 
En önemlisi de tescil alabilmesi için başvuru yapılacak marka isminin ayırt edicilik unsurlarının çok veya az olup olmadığı kesinlikle işin uzmanı Sistem Patent şirketimizin yetkilileri tarafından belirlenmesi tescil için önemlidir. Bu durumun yanı sıra marka başvuruları 2 değişik biçimde incelemeye tabi tutulur
 
Birinci olarak direk aynısı veya aynı olması derecesinde benzerlik arz etmesi durumunda direk reddedilmekte, diğer ise diğer markalar ile karışıklık ve iltibas riski yaratacak unsurları barındırması halinde gelen itirazlar halinde incelemeye alınmaktadır. Dolayısıyla müracaat öncesinde öncelikli olarak bu kriterler göz önüne alınarak Marka Tescil Sorgulama tabi olunmalıdır. 
 
İnceleme ve değerlendirmeyi de işinde uzmanlaşmış marka vekilli Sistem Patent şirketimizin danışmanlığında yapılması akabinde hiç bir sıkıntı yaşamadan  tescil işlemi tamamlanacağı gibi tescil sonrasında yaşanması ihtimali olan  telafisi oldukça güç zarar ve hebalardı da önlenmiş olacaksınız 
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.