444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Tescili Sorgulama

İsim Tescili Sorgulama

Halk arasında kullanıma gelen sıklıkla işittiğimiz isim tescili, isim patenti, marka patent gibi söylemler aslında hatalı birer kullanımdır çünkü; bu kelimeleri  gerçek ismi marka tescilidir.
 
Doğal olarak isim tescili sorgulama ile marka tescil sorgulama kastedilmek istenmektedir. Marka tescil sorgulama, tescil surecinin ilk adimi olması ile birlikte ayrıntılı olarak konu kapsamında uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmalıdır.  müracaat başlatılmadan önce Marka, kuruluş veya firma isimlerinin sorgulama veya araştırma işlemleri Sistem Patent uzmanlarımızın tarafından detaylı şekilde yapılmalıdır. Kuruluş veya şirket isimlerinin sorgulaması açısından Sistem patent şirketimizi  web sayfamız üzerinden yer alan marka araştırma ekranında yapabilirsiniz.
 
Fakat ön araştırmanızın ardından mutlaka tescil edilen korunması düşünülen marka, kuruluş ve şirket isim veya adları, marka tescil şartlarına uygun olup olmadığı bakımından uzman Sistem Paten şirketimde  gerekli desteği almanız ileride çıkma ihtimal o an olası sorunları kökten çözecektir.
 
Sistem Patent şirketimizin uzmanlarımız bilgisinde yapılacak, isim tescil sorgulama ile sadece isim ile aynı olan veya benzer müracaat hatta tescilli markaların varlığından ziyada, hukuki açıdan sorun teşkil edebilecek niteliklerde iltibas ve çağrıştırma gibi bir tehlikenin olup olmadığını ve önemlisi de gelecek itiraz gibi ve açılacak davalarda olası sonuçları da yasal kapsamda yazılı olarak rapor halinde sunulacaktır.
 
Hizmetimiz kapsamında öncelikle tescil edilmek istenen markalar, tescil kriterlerini taşıyıp taşımadığı, gerekmesi durumunda da tescil başvuru ile, Sistem Patent' in müracaata gelebilecek  ret riskleri yahut önceden kayıt altına alınmış markalardan itirazın gelesi sonucunda konusunda uzman ekibimizden rapor şeklinde alabilirsiniz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.