444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe
/istanbul-patent-tescil.aspx

İstanbul Patent Tescil

İstanbul Patent Tescil

Patent, tasarlanan buluşun veya geliştirmenin yasada belirtilen gerekli işlemlerin yürütülerek sonucunda asıl sahibine tekel yürütme hakkı sağlayan kayıt altına alınması süreçleridir.
 
İstanbul Patent Tescil firmamız Sistem Patent, buluşların tescil edilerek diğer kişilerin kullanımına karşı asıl hak sahibinin tescilden doğan haklarını korunmaya almak için hizmet vermektedir.
 
Buluş sahibinin buluş ürününü yasada belirtilen süre kapsamında üretebilmesi, çoğaltabilmesi yahut satabilmesi gibi daha pek çok hak tanıyan buluşların kayıt altına alınması sürecidir. Bu kazanılan haklarda Patent Tescil Belgesi ile gösterilir.
 
İstanbul Patent firmamız, özel sektörde faal olan teşebbüslere, endüstricilere ve alakalı toplumsal tarafa fikri mülkiyet hakları kapsamında danışmanlık hizmetini vermekte ve yaşanan sorunlara alternatif üretebilmek hedefi ile faaliyet göstermekteyiz.
 
Hedefimiz kapsamında, “Fikri Mülkiyet Hakları” açısından bilginin geniş kitleye ulaşması, fikir türeten şahısların  fikirlerini korumaya alabilmek ve değerlendirmesi açısından bilgilendirme sağlamaktır. Bu konudaki bilgi birikimimiz ne denli çok olursa fikri haklar o derecede yerini bulacak akabinde ise ülkemizin ilerleme kaydetmesine vesile olacağız.
 
İstanbul Patent firması olarak Sistem Patent danışmanlığından, tescil edilen buluşlara yönelik kazanılan Patent hakkı, diğer kişilerin patentli ürünü veya teknolojiyi üretmesi, pazarlayabilmesi ve satabilmesi hakkını 7 ya da 20 yıl boyunca sınırlama tekel hakkı anlamına gelir. Bu çeşit hakları kazanırken buluş sahibi; buluşu ile ilişkili bilgileri Sistem Patent şirketimize detaylı olarak bildirir.
 
Patentler alındıkları devtetler açısından yani tescil edildiği yerde hak sahipliği kazandırır. Ülkemizde alınmış patent, yalnızca Türkiye sınırları kapsamında sahibine hak kazandırır. Bu hak patent alınmış ürünleri diğer kişilerin Türkiye’ye ithal etmesi halinde, hak sahibi kişi tarafından ithalatı durdurma hakkı sağlar.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.