444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe
/izmir-patent-tescil.aspx

İzmir Patent Tescil

İzmir Patent Tescil

İzmir patent tescil firması olarak Sistem Patent şirketimiz danışmanlığından işlemleri yürütülen patent, geliştirme veya buluşun tescil altına alınması açısından yasada belirtilen gerekli işlemlerin sonucunda buluş sahibine buluş üzerinde tekel yürütmek hakkı sağlayan kayıt süreçleri bütünüdür. 
 
İzmir Patent tescil firmamız Sistem Patent, buluşların tescil ile kayıt altına alınarak diğer kişiler nezdinde kullanılmaması açısından asıl buluş sahibinin tescilden kazandığı hakları korunmaya almak açısından tescil ve danışmanlık hizmet vermektedir.
 
Geliştirmenin veya buluşun sahibi, buluş eserini ilgili kanunda belirtilen süreler içinde imalatını, seri üretimini yahut satışı gibi pek çok tekel hak sağlayan tescil ile kayıt altına alınmasıdır. Şirketimiz danışmanlığında kazanılan bu haklar Patent Tescil Belgesi ile kanıtlanmaktadır.

Patent Alma Koşulları;

Buluşun Yeni Olması: Tasarlanan geliştirmenin, geniş çerçevede kısaca dünya alanından önceki zamanlarda geliştirilmeye konu olmaması, diğer söylemle buluş tekniğinin halk nezdinde bilinmemesi durumunda yer almasıdır. Tekniğin halk kesiminde bilinen durum, patent müracaat yapıldığı gün öncesinden, buluş veya geliştirme konusunda dünyanın hiçbir mevkisinde ulaşılmaması, hiç bir yol ile tanıtılmaması veya faal ettirmesi gibi benzeri  metotlar ile açıklanmamış olması tanımına gelmektedir.
 
Buluş Basamağı: Resmi olarak tescil edilerek kayıt altına alınması talep edilen geliştirmenin, bulunduğu teknik sektörde uzmanlaşmış şahıslar gözetiminde teknik yöntemin toplumca aşina durumundan kolaylık üretilemeyecek esasında yer alması manasına gelmektedir.
 
Sanayiye Dalında Kullanılabilmesi: Tescile konusu geliştirmenin sanayi dalında herhangi bir alanda kullanımı iştirak edilebilir, seri şekilde üretilebilir, faaliyete konu edilebilir kıstaslarına sahip olması manasına taşımasıdır.

Patent başvurusu aşamaları:

  • Talepler
  • Tarifname
  • Başvuru formu
  • Buluşun anlatan görseller
  • Özet Kısmı
  • Müracaat bedelinin yatırılması
  • Vekaletname
 
İzmir Patent Tescil firmamız Sistem Patent, verdiğimiz danışmanlık hizmetimiz kapsamından buluşların tescil edilerek, korumaya alınan ve kazanılan koruma süresinin sürerliliği açısından ve belgenin geçerliliğini koruması dolayısıyla, buluşlar, her sene belirli ücret ödeyerek tescil yenilemesine tabidir.
 
İzmir Patent  konusunda diğer makalemize göz atınız: İzmir Patent

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.