444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Patent Fiyatları

Marka Patent Fiyatları

Marka patent fiyatları, marka patent ücreti, marka ücreti tarzı ifadeler ile marka tescil ücreti söylenmek istenmektedir. Marka tescili doğrultusunda birey veya kuruluş sahibinin gereksinimlerine uygun olarak markaların tescili fiyatları hesaplanabilmesi mahiyetinde farklı  faktörler mevcuttur. Marka patent fiyatları konusunda Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz sizlere en uygun hizmeti en uygun fiyatlara sunmaktadır.
 
Müracaatı başlatılacak markanın sahibinin yaptığı başvuru açısından, marka patent fiyatları hesaplanabilmesi sırasında dikkat çekilmesi gereken aktörler; marka sınıf harcı, danışmanlık hizmeti sunan firma bedeli toplamından oluşmaktadır.
 
Marka patent fiyatı çerçevesinde, yapılan müracaat sonrası 1 senenin ardından netlik kazanan tescil hükmünün verilmesi ve resmi anlama nail olması ile; sonradan yatırılacak Marka tescil belgesi oluşturma fiyatın da markanın patent fiyatları haricinde ilave bir ücreti oluşturur.
 
Her ay sayısız tescil müracaatı yapılıyor. Marka sınıfı fiyatı da her yıl güncellenerek zamlanmaktadır. Başvurular  göre (sınıf sayısına göre) tescil fiyatlarında da artış gözlenmektedir.
 
Marka tescili danışmanlık hizmeti veren firmalar arasında fiyat farkını meydana getiren unsurlardan birisi de  vekillik hizmet ücretleridir. Sağlana  hizmetin profesyonel açısından, etkinliği ve olumlu neticeye nail olacak şekilde yönlendirmelerde bulunulması müracaat sahiplerinin tescil sonrasından yaşayacağı olumsuz ekonomik ve zaman kayıplarına mani olmaktadır.
 
Markalara yönelik tescili işlemlerini sürdüren aracı kuruluşlardan ziyade resmi vekil atanmış firmalar ile çalışmak tescil açısından öneme sahiptir. Danışmanlık firmaları, sadece marka tescili için müracaatı aşamasında sizlere başvuru evraklarının hazırlanması konusunda yardım ederler. Doğru sınıf ile sınıfları tespit edilmesi ve en ince detaylı uygunluk sorgulaması yapmak oldukça öneme sahiptir. 

Konuyla ilgili diğer makalelere bakınız:

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.