444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Araştırma

Marka Tescil Araştırma

Marka tescil araştırma işlemi tescil başvurusu yapılmadan hemen önce yapılması gerekmekte ve tescil sürecinin en önemli kısmıdır. Marka sorgulama, marka tescil sorgulama,  marka tescil araştırma gibi tüm işlemler, Marka Ve Patent Vekili Sistem Patent şirketimizin danışmanları tarafında yapılması daha sağlıklı ve kaliteli sonuçlar alınmasına vesile olacaktır.
 
Bu kısım da konu markanın tescile yani korunmasına, uygunluğunun araştırması yapılmaktadır. Lakin korunması talep edilen konu markanın yer alıp almadığından ziyade korunmaya müsait olup olmadığı durumunun kapsamında şekilde incelemeye tabii tutulması önemli ve gereklidir.
 
Marka tescil araştırma, Marka Vekili Sistem Patent firmamızın kendimize ait veritabanımızdan kendinizde yapabilirsiniz. Marka sorgulamaya tabi olurken, birlikte kullanılacağı mal ve hizmetlerin daha önce tespiti ve bu kapsamda ilgili sınıfta belirlenmiş olması sonucunda, yapılan sorgulama sonuçlarının doğru analiz edilmesine vesile olacaktır. Marka tescili araştırma veya sorgulama için firmamız, konu markanın adı ve ürün veya hizmete ait bilgilerini müracaat sahibi tarafından isteyecektir.
 
Marka tescil sorgulama ile elde edilen sonucun belirlene bazı marka müracaatlarının tescili yapılmamış yalnız müracaat edilip bırakılmış veya yapılan itiraz sonucunda ret almış olabilir. Bir takım markalarda müracaatları, sınıfların belirli kısımlarında tescil edilip diğer ürün veya hizmetler kapsamında korunmaya alınmamış olabilir. Bu tür gerekçeye istinaden markanın ürün veya hizmetine ilişkin bilgilerinin açıkça tarafına belirtilmesi önem arz eder
 
Marka sorgulama sonucunda markanın müracaata konu edilebilir vasfında olduğu sonucu çıkarılmasının yanında bu markanın net olarak korunmaya alınacağı anlamına gelmez. Süreç doğrultusunda gelecek itiraz veya diğer inceleme sonuçlarına istinaden farklı durumlar meydana çıkabilmektedir.
 
Marka araştırma online yani çevrim içi olarak ta yapılabilir, bu işlemde bilgilerin iletilmesinin ardından talep sahibine yapacağımız sorgulamanın sonuçlarını ileteceğiz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.