444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Başvurusu Nereye Yapılır?

Marka Tescil Başvurusu Nereye Yapılır?

Marka tescil başvurusu nereye yapılır? konusunda Türkiye'de Marka tescil başvurusu marka sahipleri tarafından bizzat veya yetkilendirilmiş Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz danışmanlığından sizlere hizmet vermekte ve ilgili mercilere başvuru işlemini yapmaktayız.
 
Marka tescil başvurusu nereye yapılır? konusunda yetkili kuruluş olarak Sistem Patent şirketimiz, danışmanlık hizmeti sunmakta ve sürece başlanılmadan yani marka başvurusu öncesi, marka ön sorgulaması işlemini ücretsiz olarak uzmanlarımız tarafından yapılacaktır. Marka ön araştırma sonucu, tescil işlemlerinin başlatılıp başlatılmayacağı hükmüne varacağız. Araştırma, markanın ait olduğu sınıf veya sınıflarda faaliyet ettirileceği gözetilerek yapılacaktır. Araştırma neticesi olumlu bulunan markalar açısında başvurunun resmiyet kazanması aşaması başlar. Online marka başvurusu hizmeti ile, marka an itibari ile kaydı yapılır ardından korumaya alınır. Yetkili mercimim konu uzmanları eşliğinde marka müracaatının tescile olup olmayacağı noktasında analizler başlar.
 
Tescil kriterlerini taşıyan markalar, ilan aşamasına geçirilir ve yetkili merci tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan markalar bülteninde ilan çıkarılır. Yayın 2 ay kalan marka, süreç içinde tüm herkesin gelebilecek itirazlara açık durumdadır. İtiraz süreci sonunda itiraza konu olmayan markaya yönelik onay kararı gelir ve, ilgili tescil tutarının yatırması kaydı ile tescil belgesi marka sahibine gönderilir.
 
Marka Tescil edilmesi beraberinde 10 yıl boyunca koruma altına alınır. Bu süre 10’ar senelik düzenli aralıklar ile gerekli ücretin yatırılması kaydı ile markanın koruma süresi sınırsız olarak uzatılması mümkündür. 
 
Marka tescil başvurusu nereye yapılır? sorusu kapsamında Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz sizlere nu konu hizmet vermek ve tüm işlemleri  sizin adınıza yürütmektedir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.