444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Belgesi Düzenleme Ücreti

Marka Tescil Belgesi Düzenleme Ücreti

Marka tescil belgesi düzenleme ücreti: Yapılan marka müracaatları kapsamında , gerçek kişi veya tüzel şahıs müracaat işlemini başlatması sonrasında tescil sürecinin başlatılması ve tescile onay gelmesi ile birlikte onay veya tescil belgesinin düzenlenebilmesi adına yatırılması gereken ücrete denir. Marka tescil belgesi ve ücretleri konusunda Sistem Patent şirketimizin uzmanlarına danışarak gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.
 
Markasını tescil ettirmek isteyen kişiler, başvuru işlemini başlatmasının ardından işlemi veya süreç sonunda müracaatı yapılan markasının belgesini almak açısından belge düzenleme ücreti yatırılması bir zorunluluktur. Belge düzenleme bedeli ödememesi durumunda marka tescili müracaatı yanar akabinde ise müracaat dosyası kapatılır.
 
Marka tescil belgesi düzenleme ücreti, tüm işlemlerin sonunda yatılması gereken ücret olmasının yanında bu ücret karşılığında tescil belgesi alınarak markanın tapusu görevi görür. Bu bedel ile tescil belgesine sahip olunmasının yanında bu ücret dışından 10 sene boyunca geçerli olan tescil, marka ile ilişkili başka bir ücret talep edilmez ve ödenmez. Marka tescil belgesi ücreti, her sene ilgili  kurum nezdinde artarak belirlenmektedir. 
 
Marka tescil belgesi düzenleme ücreti müracaatı yapılmış sınıf sayısına istinaden değişme arz etmez. Çünkü marka sınıfı farklı bir konu, tescil belgesi farklı bir konudur.
 
Marka sadece bir sınıfta da müracaatı yapılmış olsa da aynı ücret ödenir, tüm sınıflarda yani 45 sınıfın tümünde tescil edilse yine işlemlerin tamamlanması ile birlikte aynı ücret yatırılır. Marka tescil belgesi ücreti ödenmesi ile birlikte müracaat işlemine tamamlanmış olur.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.