444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Belgesi Ücreti

Marka Tescil Belgesi Ücreti

Marka tescil belgesi ücreti: Tescil amacı ile yapılan marka müracaatları doğrultusunda, gerçek kişi ya da kuruluşların, müracaat işlemini gerçekleştirmesi sonrasında tescil aşamasının başlatılması ardından müracaata onay gelmesi beraberinde, ilgili markaya ait tescil belgesinin düzenlenmesi açısından yatırılması gereken harçtır. Marka tescil belgesi ve belge ücretleri kapsamında Sistem Patent şirketimizin konu uzmanlarımız ile iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilirsiniz.
 
Marka tescil belgesi ücretiyle marka tescil belgesi fiyatı, marka tescil belgesi tutarı aynı anlama gelen diğer terimlerdir. Marka tescil belgesi ücreti kapsamında, tasarladıkları marka veya markalarını tescil ettirmeyi düşünen kişiler veya kuruluşlar, müracaat işlemini başlatması sonrasında işlem veya süreçler sonunda başvurusu yapılan marka tescil belgesi almak açısından, gerekli olan belge hazırlama ücreti yatırılması zaruridir. Belge düzenleme ücreti ödenmemesi halinde tescili müracaatı yanması ile birlikte yetkili merciler tarafından müracaat dosyası kapatılacaktır.
 
Marka tescil belgesi ücreti, tescil kapsamında yapılacak tüm işlemlerin tamamlanması ile yatırılması gerekli görülen tutar olmasının yanında, yasada öngörülen ücret ile tescil belgesi sahibi olunarak bir nevi markanın tapusu işlevi görür. Bahsi geçen bedel ile, tescil belgesi alınması yanında ekstra olarak ücret haricinde 10 senelik tescil süresi içinde, markaya ilişkin başka ücret talebi yapılmaz,  ödenme tahsis edilmez. 
 
Marka tescil ücreti, her sene ilgili kurum nezdinde güncellenerek artış yaşanmaktadır. Marka tescil belgesi düzenleme ücreti müracaat yapılan sınıf sayısına istinaden yükseltme arz etmez. Sebebi ise, marka sınıfı sayısı farklıdır, tescil belgesi farklı husustur.
 
Marka, ister tek sınıflı müracaata konu olsun isterse çok sınıflı sınıfa konu olsun, aynı ücret ödenir, sınıfların tümünde diğer söylemle 45 adet sınıflı bir müracaat ile tescil edilse dahi aynı ücret ödenir.
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.