444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescili Alma

Marka Tescili Alma

Marka tescili alma, marka tescil ettirme gibi bu terimler genel ismi marka tescili’dir. Marka tescili, bir isim veya logonun marka vasfına nail olması adına tescillenmesi açısında gereken gerekli kontrolden geçmesi ile birlikte tescil edilerek korunması anlamına gelmektedir. Tescil işlemi yürütülürken izlenecek prosedürler yer almaktadır.
 
Marka tescili alma yani marka tescili için, Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz  tarafından müracaat yapılabilir.
Bir isim veya logoyu marka olarak tescil ettirirken ilk önce istenilen evrakların hazırlanması gerekmekte ve evraklar ile ilişkili ayrıntılı bilgiyi danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Müracaat evrakları eksiksiz şekilde toparlanıp şirketimiz teslim edilmesi ile birlikte müracaat başlatılacak ve dakikadan itibaren müracaat kesinlik kazanacaktır. Evraklarda eksiklik bulunması durumunda eksikliklerin kapatılması açısından 2 aylık süre tanınır ve eksikliklerin bu sürede kapatılmaması durumunda müracaatlar iptal edilir.
 
Marka tescil müracaatından talep edilen şekilde yapılması durumunda müracaat esasa göre değerlendirilmeye alınır. Müracaat mutlak ret gerekçeleri kapsamında görülürse müracaat reddedilir. Şayet başvuru yöntemine uygun yapılmış ise Marka Bülteninde yayına konar ve arından gelecek itirazları kapsamında tekrardan incelenir ve hüküm tekrardan değerlendirilir. İtiraza konu olmayan ve eksiksiz şekilde yapılan başvuruların tescil işlemi sonuca bağlanarak sicil kaydı yapılır. Son olarak ta kayıt ile birlikte Marka Tescil Belgesi müracaat sahibine iletilir.

Marka tescil ile korunma süresi 10 senedir ve bu süre dolmasının ardından markanızın düşmemesi kapsamında sürenin dolmasına 6 ay önceden yenileme işlemi yapılması gerekmektedir.
 
Marka tescili alma kapsamında yapılan bu işlemler sırasına uygun olarak gerçekleştirilecek ardından tescil aşaması sona erecektir. Tescil başvuruları aşamasında, marka vasfındaki isimlerin veya  logoların oluşturulması ve bu aşamada nasıl yönlendirilecek olması da oldukça önemlidir. Sistem Patent şirketi olarak sizlere bu konuda yardımcı olmaktayız.
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.