444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Online Marka Araştırma

Online Marka Araştırma

Marka, ilgili mamul veya hizmetlerin  diğerlerine kıyasla farklı kılan vasfı olmasını ve diğerlerinden ayrılmasını  vesile olan isim/işaret veya isimlerden oluşur. Marka tescili de, bu tür imgelerin kayıt altına alınması işlemleri bütünüdür. Tescil için müracaat işlemine geçilmeden ilk başta, markanın, marka sorgulama yada online marka araştırma işlemine tabi tutulması tescil aşamasında markanızı korumaya yarayacaktır. Diğer ismi ile Online marka sorgulama işlemini Sistem Patent şirketimizin kaliteli veritabanlarımız aracılığı ile evinizde, ofisinizde veya oturduğunuz yerden yapabilirsiniz.
 
Online marka araştırma yapılacakken, müracaat edilecek marka ismi veya logosu hangi ürün/mamul veya hizmet grubunda veya sınıfta yani sınıflarda marka müracaatı başlatılacağı tespit edilmesinin sonrasında marka sorgulama yapmanız gerekir, fakat bu işlemi Sistem Patent şirketimizin danışmanlığında yapılması tescil edilmesi mahiyetinde öneme sahiptir.
 
Bu kapsamda Sistem Patent şirketimizce, ne kadar marka adı, logosu gibi araştırma ve sorgulama işleminin çoğunlukla alan ismi şeklinde yapılması ve dolayısı ile elde edilen neticeler kapsamında bir hayli sıkıntı teşkil ettiğini hatırlatmak isteriz. Bu durumdan dolayı marka adı inceleme ve analizi konusunda bilgi sahibi ve deneyimli Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz tarafından uygulanması belki de telafisi olmayacak kayıplardan koruyabileceği gibi, elde edilecek neticelerden bakımından önemli avantajlar sağlayacağını da belirtmek isteriz.
 
Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz ; Online Marka araştırma ile uygulanan marka adı ve logonun farklı bir statü sahip olması nitelikleri, asli ve temek unsurları hakkında bilgi, tescil aşamasında ve ardından herhangi bir yolla itiraz ve yasal sürece konusu olması durumundan olası sonuçları açısında yasal mütalaa vasfında rapor hazırlayarak tarafınıza bildirmekteyiz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.