444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Online Patent

Online patent

Buluşların tescili için yapılacak olan başvuruların online olarak yani web üzerinde çevrimiçi şeklide mutlaka buluşunuzu analiz eden patent ön sorgulaması yapılması önemlidir. Online işlemler için Sistem Patent şirketi olarak sizlere kaliteli veritabanlarımız ile hizmet vermekteyiz.
 
Buluşlarınız ön araştırma neticesine tescil uygunsa, tescil açısından gerekli kriterlere vakıf olması patent müracaatı öncesinde başvuru dosyasının eksiksiz şekilde, yasaya uygun şekilde hazırlanması önem arz eder.
 
Online Patent veya patent online yapılabilmesi açısından gerekli evraklar ve belgelerin toparlanması Sistem Patent şirketimizin yetkililerin yönlendirmesi çerçevesinde yapılması daha sağlam sonuçlara vesile olacaktır.
 
Online Patent işlemi kapsamında gerek araştırma gerek başvurusu  açısından Sistem Patent şirketimiz ile çalışmanız tescil açısında önemine vakıf olacaksınız.
Tescil başvurusu için gerekli olan teknik dosyayı hazırlanırken alt kısımda yer alan aşamaları kısaca açıklarsak;

Buluş Özeti

Buluş konusunu ve tasarlanan geliştirmelerin özet şeklinde açıklandığı metindir.

Tarifname

Buluş en ayrıntılı haliyle açıklandığı kısımdır. Patent başvurusunda sürecinde önemli konu da buluşun, benzerleri mevcutsa, arasında bulunan farklarının, diğerleri ile karşılaştırıldığında var olan avantajları ve dezavantajlarının ifade edilmesi, geliştirilen buluşun hangi teknik sıkıntıyı çözüme kavuşturduğu, teknolojik mahiyetinde sunacağı yeniliklerinin açık olarak yazılı belirtilmesidir. Tarifname teknik açısında Sistem Patent şirketimizi tarafından hazırlanmasında fayda vardır.

Teknik Resim

Buluşa ilişkin resimler veya fotolar, parçalar olması durumunda buluş meydan getiren unsurlar ve isimleri ve teknik resimde numaralandırma.

İşlemler

Üretilen buluşun, koruma talep edilen yerleri tek tek açıklanmalı, hangi yerlerin kopyalanmasını arzu etmiyorsanız tarzı detaylar bu kısımda belirtilmelidir. Taklide karşı önlem olarak bu çeşit bilgilerin başvurusu açısında oluşturulacak dosyanızda bulunması lazım.

Evraklar

Patent başvurusu mahiyetinde talep edilen diğer evrak veya belgelerin tamamlanmasıdır. Evrakların veya belgelerde başvuru yapan işletme veya şahsın bilgileri, buluşçuya ait bilgileri, vekaletname şeklindedir.
 
Buluşa konu olan tescil dosyası oluşturulmasının ardında patent başvurusu başlatılması aşamasına geçilir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.