444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Patent Başvuru Sorgulama

Patent Başvuru Sorgulama

Patent başvuru sorgulama; kayıt altına altına alınmak istenen buluş veya geliştirmelerin daha önceden benzerilerinin tescil konu olmasının sorgulaması işlemidir. Sistem Patent şirketi olarak, tescil açısından en önemli aşamanın ön sorgulama olduğu belirtmek isteriz. Çünkü bu uygulama, bir nevi icatların müracaat aşamasından ret hükmü yemesinin önüne geçmektedir. Bu kapsamda en detaylı ve kaliteli hizmetler almak için şirketimizin uzmanları ile iletişime geçiniz.
 
İlke önce bilinmesi gereken patent başvuru sorgulama, yapılacak başvurunun doğru olarak ilgili mercilere ulaştırılabilmesi açısından bir şarttır. Doğru ve işin ehli tarafından başlatılan bir tescil sorgulama  vakit ve maddi kaybını engellemek ile birlikte rakiplerinize karşı sizi da avantajla hale gelmenizi sağlar.
  • Patent başvurusu, işleminin aslen bir  marka müracaatı mı? yoksa Bir buluşa ilişkin tescil müracaatı mı?  olup olmadığını hakkında kesin bilgi almak ve müracaat sahibine belirtilmesi gerekmektedir. 
  • Patent Vekili Sistem Patent firmamız patent sorgulaması konusunda sizlere ayrıcalıklar sunmaktadır. 
  • Online yapılacak patent araştırma  ile kendiniz yapabileceğiniz gibi, daha önce müracaat ya da tescil almış buluşların aynısı ya da benzerlik incelemesinin konu uzmanlarımıza tarafından yapılması önem teşkilde eder.
Belirtmemiz gerekir, patent başvurusu başlatılmadan  önce, kaynağınız henüz hazır bulunmaması ya da icadınızın henüz bitmemesi veya bir şekilde tam anlamı ile patent başvurusuna hazır olunmaması sebebi ile, bir şekilde tescil 3. taraflarca bilgi sahibi olunması riskini kısmen de olsa engellemek ve icadın size ait olduğunu kanıtlamasına vesile olan ön koruma usulleri adına patent uzmanlarımızdan gerekli olan danışmanlık hizmetlerini alabilirsiniz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.