444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Patent Belgesi Nedir?

Patent Belgesi Nedir?

Patent belgesi nedir? kısaca açıklayalım, bir buluş adına buluşu geliştiren kişiye verilen sınai mülkiyet hakkı kazanıldığı gösteren belgedir. Buluşu geliştiren kişinin izni gözetilmeden diğer kişilerin tescilli buluşun üretimini yapması, kullanıma sunması ya da satışını yaparak gelir sağlaması gibi fiilleri belirli süre boyunca engelleyebilme hakkı tanır. Patent Vekili Sistem Patent Şirketimiz buluşların tescil edilmesi konusunda sizlere hizmet vermektedir.
 
Endüstride teknik soruna teknik çözüm suna  yeni bir ürün, yeni bir yöntem ya da işlemin yeni usulle yapılması Patent belgesi kapsamına girmektedir.
 
Patente konu ürün veya yöntemin, Patent Alma hükümleri olan; yeni olma, endüstriye uygulanabilirlik ve yöntemin bilinen halinde aşılması hükümlerini yerine getirmesi gerekmektedir. Patent Belgesi Nedir? hakkında daha fazla bilgi almak için danışmanlık ofisimizin yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Buluşlar Patent Belgesi Alabilir mi?

Herhangi bir buluşun patent alarak korunabilmesi açısında buluş basamağını içermesi, yeniliğe sahip olması ve sanayiye uygulanabilir şartlarını taşıması gerekir. Fakat, konusu kamu düzenine ya da genel toplum ahlakına ters düşen buluşlara, bitki ya da hayvan çeşitleri veya önemli seviyede biyolojik temelleri baz alan bitki ya da hayvan yetiştirme yöntemlerine patent verilmez.
Patent Belgesi Alamayacak Konular ve Buluşlar;
  • Matematiksel usuller, keşifler, bilimsel teoriler, 
  • Ticari, Zihni, ve Oyunsal Uygulamalara Yönelik, Usul Şartlar
  • Sanat ve Edebiyat eserleri, estetik yaratmalar, bilgisayar yazılımları, bilim eserleri
  • Bilginin toparlanması, düzenlenmesi, aktarılması ile ilişkili teknik yönü olmayan usuller
  • Hayvan yahut insan vücuduna entegre edilecek cerrahi ve onama yöntemleri ile insan, hayvan vücuduna ilişkin teşhis yöntemleri
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.