444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Patent Fiyatları

Patent Fiyatları - Patent Ücretleri

Patent fiyatları, patent ücretleri, patent tutarı gibi kavramlar aynı anlama gelmektedir. Bu tabileri, başvuru ücreti ve vekillik firma ücretlerinin toplamından oluşmaktadır.
 
Patent fiyatları, ilgili merciler tarafından her sene belirlenen harç tutarı yıllara göre değişiklik arz edeceği için bu konuda kesin bir ücret tanımı vermek doğru olmaz. Bunun yanından çevrimiçi diğer ifade ile online başvuru veya bizzat elden teslim "posta - kargo " vasıtası ile yapılan müracaatlar için de patent tescil ücreti değişmektedir. Bu konuda en kapsamlı bilgiyi Patent vekillik firması Sistem Patent şirketimizden öğrenebilirsiniz.

Patent fiyatları, müracaat tutarı dışında isteyeceğiniz ilave hizmetler açısından ayrıca ücretlendirme olarak karşınıza çıkacaktır.
 
Buluşun tescili evvelinde yatırılması gereken patent ücretlerine ilave olarak buluşun tescil edilmesi adına müracaat edilmesinin ardından her koruma senesi açısından patent harç tutarı yatırılması gerekmektedir. Bu süre ise en çok 20 yıldır ve bu süre uzatılamaz.
 
Patent ücretleri (müracaat tutarı) de yine her sene belirlenen ücretlere istinaden değişiklik arz eder. Yıllara ilişkin sicil kayıt tutarının ödenmemesi durumunda buluşunuzun koruması bitecektir. Buluş tescil aşamasında titizlikle takibe alınması gereken konulardandır.

Patent Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Her yıl yılın ilk ayında belirlenen harç tutarları dışında, patent dosyasının oluşturulması, tescil müracaatının yapılması, tescil durumun takip edilmesi gibi faaliyetlerde firmalarının uygulayacakları hizmet tutarları oluşturmaktadır.
 
Sistem Patent Vekillik firmamızın sizlere sunduğu hizmetlerimiz karşılığından kalitemiz ve profesyonelliğimiz kapsamından sektörde en iyi hizmeti en uygun fiyata vererek daima en çok tercih edilen firma olmanın gururunu yaşamaktayız. Kalite ve profesyonellik, tescil fiyatlarının her firmaya göre farklılaşmasın en önemli nedenlerdendir.
 
Tescili devam veya tescil alan patent ve ya faydalı modellerin korunmalarının sürmesi açısından, koruma aşamasında her sene ödenmesi gereken senelik patent harcı yer almaktadır. Müracaat edilen gün ve ay şeklinde belirlenir. Senelik patent harcının vade tarihi öncesinde yatırılmaması durumundan gecikme faizi (cezalı) ile birlikte takip eden 6 ay içinde yatırılma şansı da bulunmaktadır. Koruma tarihi itibari ile 6 ay içinde yenileme ücreti yatırılmayan patentlerin, kullanım hakkı biter.
 
Buluş geliştirmek,resmi anlamda tescil belgesi ile korunmaya alınmak buluş sahipleri açısından son derece mühim konudur. Bu kapsamda en kaliteli hizmeti veren Patent Vekili Sistem Patent şirketimizin ile çalışmak tescil aşamanızda ve tescil sonrasında bu ücretleri takip etmemiz sizlerin yararınıza olacaktır.
 
Marka ve Patent Vekili Sistem Patent şirketimiz, sektöründe uzun yıllardır yer alarak kazandığımız tecrübe ve sunduğumuz hizmetimizin kalitesini ile  sonuca erişmenizi sağlamaktayız.
 
Konuyla ilgili diğer makalelerimize bakınız:

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.