444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Alan Adları

Gelişen bilgi teknolojileri ve ticari hayatta  internet kullanımının artmasıyla alan adları en az marka kadar öne arz etmektedir. 
 
Konunun anlaşılabilmesi için bazı terimlere bakmakta yarar var.
 
www World wide web dünya çapında web ağ gibi anlamlara gelir.Yani interneti bir yol olarak düşünürsek www o yolun adıdır. Dolayısıyla bu kelimenin bir ayırt ediciliği yoktur.
 
Domain uzantıları .com .net .org.com.tr gibi internet dünyasının çeşitlenmesi ve ihtiyacın artmasından türetilmiştir. Çoğunun birer anlamı vardır. Örneğin com İngilizce deki company şirket kelimesinden türetilmiştir. Türkiye de ise.com.tr ile sona eren alan adlarını tescile yetkili tek kurum olan ODTÜ Orta Doğu Teknik Üniversitesi’dir.
 
Com.tr alan adı tahsisi için  kişi ya da kurumlardan marka tescil belgesi, ticaret sicil kaydı gibi belgeler talep etmektedir. Bu uygulama ile  .tr uzantılı internet alan adlarında yaşanan uyuşmazlıklar ve kötü niyetli alan adı tahsisleri en aza indirilmesi sağlanmaktadır.
 
Com, net gibi uluslararası alan adları ilk gelen alır mantığına göre Uluslararası alan adı tahsis kurumu ICANN tarafından verilmektedir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.

Smiley face
--%>