444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Uluslararası Marka tescil

Uluslararası Marka Tescil

Uluslararası marka tescil yapılabilmesi için markanızı, uluslararası platformda tescil işlemine konu etmek kapsamında Marka Vekili Sistem Patent şirketimize, hangi devletlerde tescil yaptırılması istendiği bildirilmesi gerekmektedir.
 
Birden fazla ülkede tescil almak isteniyorsa, Ülkemizin de üye olduğu ve özellikle fiyat bakımından oldukça cazip olan Avrupa Birliği (EM)”nin de taraf olduğu MADRİD PROTOKOLÜ ‘nü tavsiye etmekteyiz.
 
Ülkemizde başvurusu gerçekleşmiş ve tescile konu edilmiş markalar yalnızca ülkemiz sınırları kapsamında korunmaktadır. Marka sahipleri ihracatta, fuar katılımlarında, dış ülkelere bayilik vermeleri gibi gerekçeler ile ülke sınırlarının dışına ihraç ettikleri ürün ve hizmetlerine yönelik markalarını ilişkili ülke ya da ülkelerde tescile konu ettirmeleri gerekir.
 
Diğer devletlerde marka tescili işleminde 4 değişik tescil sistemi yer almaktadır;
  1. Uluslararası Marka Tescil yani Madrid Protokolü
  2. Ulusal Marka Tescil
  3. Topluluk Marka Tescil
  4. Bölgesel Marka Tescil
Uluslararası Marka Tescil kapsamında yapılan başvuru olumlu sonuçlanması durumunda aşama farklı işler, olumsuz şekilde sonuçlanması durumunda ise farklıdır. İtiraz gelmesi durumundan süreç farklı işlerken bu 2 aylık sürede itiraza konu olmaması durumunda marka tescili yapılır. Eğer İtiraza konu olursa markaya kimin ve neden olduğuna bakılması ile itiraza konu olan kişi nezdinde karşı görüş beyan edilir. Karşı görüş kişinin marka hakkını savunmaya ve haksız itirazın yapıldığını kanıtlamaya anlamındadır. Yetkili kurum, bu görüşleri de hesaba katarak tekrardan değerlendirmeye alarak sonuca bağlar.
 
Olumlu olarak sonuca bağlanması itirazın kabul görmediği anlamına gelir. Yani yetkili  kurum, markaya yapılan itirazı onaylamayarak, markanıza yönelik tescilin önünü açar. 
 
Uluslararası marka tescil aşaması hakkında bilgi alabilmeniz açısından ofisimizi ziyaret edebilir ve ya bizim ile iletişim kurarak online hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Tescil, yurt dışında markanızın yasal açıdan korumaya alınmasını sağlayacak ardından ülkeler arası ticarette tarafınıza koruma tanıyacaktır. Ülkeler arası ticarette ürün veya hizmetlerinizin ya da ad soy adınızın korumaya alınmasını, rakipleriniz tarafından kullanılmasına mani olunmasını talep ediyorsanız mutlaka tescil yaptırmalısınız. Marka Vekili Sistem Patent şirketimizin marka uzmanlarımız yurt içindeki gibi yurt dışı marka tescil işlemlerinde de sizi doğru şekilde hizmet verecektir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.

Smiley face
--%>