444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Yurtdışı Patent Sorgulama

Yurtdışı Patent Sorgulama

Yurtdışı patent sorgulama, uluslararası patent sorgulama, ülkeler arası patent araştırma, ülkeler arası patent sorgulama gibi kavramların ortak ismi uluslararası patent tescil sorgulama’dır. Tescil sorgulama işlemi, Buluşlara yönelik tescil başvuru aşaması içinde buluş konunuz sorgulaması raporu düzenlenebilmesi açısından araştırılmaktadır. Bu işlem Patent Vekili Sistem Patent şirketimizin uzmanları tarafından yapılacağı sizler online patent araştırma ekranımızı kullanarak yapabilirsiniz.
 
Buluş konumuz ile ilişkili araştırma raporu oluşturulması hedefi ile buluşun konusu hakkında konusundan uzman Sistem patent şirketimiz tarafından yapılmaktadır.
 
Yurtdışı patent sorgulama esnasında; Dünya genelinde müracaat zamana dek yayını yapılan patent, faydalı model müracaatları ile karşılaştırma yapılacaktır. Bilimsel yayın ile makaleler açısından karşılaştırma yapılması gibi, sanal ortamında yayını yapılan makaleler ile ilanlar içinde de arama gerçekleşmektedir. Araştırma neticesinde buluş konunuz ile benzer olan tüm patent, makale, ilanlar rapor haline getirilerek müracaat sahibine beyan edilecektir.
 
Yurtdışı patent sorgulama yapılmasının ardından gerçekleştirilecek Uluslar arası Patent müracaatı, 142 taraf ülke adına yapılmış patent müracaat sürecidir. Ülkeler arası Patent müracaat sistemi, patentle neticelenen bir sistem olmamak ile birlikte, yalnızca tüm taraf ülkeler açısında süreci ortak yürüterek hükmedilen döneme (ilk müracaatın yapıldığı tarih ya da varsa rüçhan tarihi itibari ile 30. ay) denk getirmektedir. 
 
Ülkeler arası patent müracaatları, tek bir lisanda dosyalanır, tüm taraf ülkeler açısından geçerli olacak patent araştırma raporu hazırlanır, talep edilmesi durumunda ise tüm taraf ülkeler açısından geçerli olmak kaydı ile bir patent ön sorgulama raporu oluşturulur. Müracaat sahibi, elde edilen raporlar eşliğinde müracaatın devam etmesini talep ettiği ülkelere giriş yaparak müracaat aşamasını sürdürebilmektedir.
 
Yurtdışı Patent Araştırma konusu ile ilişkili tüm sorularınıza yanıt alabilmeniz açısından yetkililerimiz arayabilirsiniz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.

Smiley face
--%>