444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Markanaliz

Sistem Patent tescilli bir markasıdır.Sistem patent bünyesinde barındırılan bir  veritabanı ile markaların tescil edilebilirlik kriterlerinin belirlenmesi,raporlarının alınması,aylık yapılan müracatlarla karşılaştırılmasının yapıldığı Sistem Patent firması tarafından geliştirilen özel bir yazılımdır. Markanaliz Hizmeti ile ;Yurt içi ve yurt dışında yapılan marka müracatlarının raporlanması ve takibi yapılmış olur.
  
Türk Patent ve Marka Kurumu'nda her ay ortalama 10000 marka müracaatı yayımlanmaktadır. Markalar tescil edildikten sonra, sektöründe diğer firmalar tarafından markanın benzerleri için başvuru yapabilir. Bu da resmi marka bülteninde yayınlanır. Bültende yayınlanan bu markalara itiraz edilmemesi durumunda marka tescil edilmiş olur. Yapılan marka müracaatları arasından bir program vasıtasıyla markaların benzerlik yönünden taraması yapılması gerekir. Türk Patent Enstitüsünün marka uzmanları markayı değerlendirirken kendi bakış açıları ile markanın benzer olup olmadığına karar verebilir. Marka izleme yöntemi ile, ilan aşamasında yani yayınlandıktan 3 ay içerisinde Türk Patent Entitüsünce benzerlik yönünden tespit edilen ticari değerinize zararı verebilecek benzer markalara itiraz edilebilmektedir. Bu talep doğrultusunda Marka Yeniden İnceleme Ve Değerlendirme Kurulu (YİDK) benzerlik yönünden incer. Eğer marka benzer görülürse marka başvurusu reddedilir. Yayın aşamasında tescil edilen markaya benzer piyasadaki diğer markaya uzun vadede zararlar verebilir. Bu aşamada marka tesciline itiraz yalnız sınai mülkiyet mahkemesinde açılacak dava ile mümkündür. Belirtmek gerekirse bir markanın tescillenmesi markanın tam korunduğunu ifade etmez. 
 
Türk Patent ve Marka Kurumu, yapılan her başvuruyu tescilli diğer marka başvuru sahiplerine bildirme gibi bir görevi bulunmamaktadır. 
    
Ayrıca siz değerli müşterilerimiz tarafından yada SİSTEM PATENT firmamız tarafından, markanızın aynısını veya benzerinin kullanılması veya markanıza zarar arz edebilecek tescil edilmiş yada tescili henüz gerçekleşmemiş markaların belirlenmesi durumunda hukuki olarak yaptırımlar gerçekleşir. Marka izleme, her ay düzenli yayınlanan markalar bülteninde, SİSTEM PATENT olarak siz değerli müşterilerimizin markasına benzeyen yada karışıklığa neden olabilecek yada tekrardan düzenlenerek marka tescil kriteri kazandırılmış ama kötü niyetli veya benzer marka başvuruları sürekli takibini gerçekleştirerek müşterilerimize rapor halinde sunmaktayız ve müşterinin talep etmesi durumunda itirazda bulunmaktayız. 
 
Marka Hizmetlerimiz arasında SİSTEM PATENT firmamıza ait özel tescilli MARKANALİZ programı ve hizmeti ile markanız benzerlik aramasına tabi tutularak sizlere aylık olarak rapor hizmeti sunmaktayız.
 
"Marka İzleme" MARKANALİZ hizmetine başvurmak için bizi arayın...
 
 

 Sonraki Sayfa

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.

Smiley face
--%>