444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Tasarım Tescil Veraset

Tasarım Tescil Veraset

Bütün sınai mülkiyet hakları gibi Endüstriyel tasarım tescili hak sahibi vefat ettiğinde varislerine aynı maddi haklar gibi geçer. Bu hak devri belirli şartların yerine getirilmesiyle gerçekleşebilir.  Türk Marka ve Patent Kurumu nezdinde gerçekleşecek Tasarım Tescil Veraset için öncelikle mahkemeden veraset ilanı alınmalı ve diğer istenen evraklarla beraber harç rakamı yatırılıp sicile kayıt ettirilebilir.  Tasarım tescili veraseti konusundan Marka ve Patent Vekili Sistem Patent şirketimiz sizlere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.
 
Endüstriyel Tasarım Tescili genel tanımı yaparsak; üretimi yapılan ve birbirinin yerlerine ikame ettirilebilecek ürünlerin ölçü, şekil, biçim, renk, ambalaj, kullanım biçimi, yapısal farklılıklarını da dikkate alınması ile, ürün/tasarımların birbirlerinden farklı kılınır özelliklerini, tasarımların birbirlerinden farklı kılmalarını sağlamak ayrıca üretilen tasarımları korunmaya almak açısından uygulanan tescil işlemidir.
 
Tescil işlemi yapılmış bir tasarımın sahibinin vefatı durumunda durumunda, aynen mal varlıkları tarzında tescil hakları varislerine bırakılmaktadır. Hak devri niteliğinde olan tasarım tescil veraset işlemi belirli hükümlerin yerine getirilmesi kaydı ile mümkün olabilmektedir.
 
Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde talep edilen hükümlerin ilki mahkeme vasıtası ile veraset ilanı alınması ile yapılır. Diğer bir konuda tasarım tescil veraset tutarının ödenmesi ile bu tutarında yatırıldığına dair baka dekontunun alınmasıdır. Bu evraklar ile Sistem Patent şirketimiz müracaat yapılabilir ve veraset ile tescil haklarının devr işleminin yapıldığına ilişkin bilgi kayıt altına alınmaktadır.
 
Tasarım Tescili konularında yapılması gereke tüm işlemler açısından şirketimizden profesyonel danışmanlık hizmet alabilirsiniz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.

Smiley face
--%>