444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka İzleme

Marka İzleme Nedir?

Markalar tescil edildikten sonra, sektöründe diğer firmalar tarafından markanın benzerleri için başvuruda bulunulabilir.
Türk Patent ve Marka Kurumu marka uzmanları markayı değerlendirirken kendi bakış açıları ile markanın benzer olmadığı ile ilgili karar verebilir. Bu da resmi marka bülteninde yayınlanır. Bültende yayınlanan bu markalara itiraz gelmemesi halinde marka tescil edilmiş olur.Bu aşamada marka tesciline itiraz yalnız sınai mülkiyet mahkemesi nezdinde dava ile mümkündür.
 
İlan aşamasında yani yayınlandıktan 2 ay içerisinde Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yayına benzerlik yönünden itiraz edilirse marka Yeniden İnceleme Ve Değerlendirme Kurulu tarafından benzerlik yönünden incelenir.Eğer benzer görülürse marka başvurusu red edilir.
 
Yayın aşamasında tescil edilen markaya benzer piyasada varolan diğer markaya uzun vadede zararlar verebilir.
 
Türk Patent ve Marka Kurumu'na yapılan her başvuruyu tescilli diğer marka başvuru sahplerine bildirme gibi bir görevi bulunmamaktadır.
 
Ortalama her ay 7000-8000 başvuru arasından bir program vasıtasıyla benzerlik yönünden taraması yapılması gerekkir.
 
Sistem patent firmasına ait özel tescilli MARKANALİZ programı ve hizmeti ile markanız benzerlik aramasına tabi tutulup sizlere aylık olarak rapor edilir.
 
Marka İzleme MARKANALİZ hizmetine başvurmak için.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.

Smiley face
--%>