444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Patent Lisans

Patent Lisans

Lisansı şu şekilde tanımlayabiliriz. Fikir veya Sınai mülkiyet haklarından  birinin tarafların belirlediği şartlar dahilinde bir ücret karşılığı satılmasında denir.
 
Patentler şirketlerin veya kişilerin sahip olduğu soyut değerlerdir. Aynı somut yani taşınır ya da taşınamaz mülklerde olduğu gibi satış, miras, kiralama gibi işlemlere konu edilebilirler. Bu işlemlerden sektörde en yoğun kullanılan işlemler, patent lisans (kiralama) ile devir (doğrudan satış) işlemidir. Hem patent (ve faydalı model) başvuruları hemde tescilli buluşların ( ve faydalı modellerin) minimum bir kuruluşun, kısıtlı süre kullanmasına izin verilmesi lisans anlaşmalarına, tümünü ile satışı devir anlaşmalarına (sözleşmelerine) konu edilebilir. Lisans ve devir sözleşmelerinin hem patent sahibi bakımından hemde satın alan ya da kiralayanlar bakımından maksimum verimli alınacak biçimde yapılması iyi bir strateji ile uygulama tecrübesi ile mümkündür.
 
Sitem Patent şirketimiz patent ile faydalı modeller açısından uygun koşullarda kira geliri sağlayacak şekilde patent lisans düzenlenmesi ya da en uygun şartlarda satışı açısından patent devir danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerin gerçekleşmesi tabiki de patent değerinin hesaplanması,  lisans ücretleri, lisans süreleri, hak ihlalleri gibi konularda göz önünde bulundurularak sözleşmelerin yapılması gerekmektedir. Bu işlemler yapılarak kayıt edilmesi profesyonel Patent Vekili Sistem Patent şirketimizin hizmeti kapsamındadır.
 
Tescil Lisanslama Nasıl Yapılır
 
Patent haklarını elinde bulunduran kişi veya kurum ile yapılacak bir lisanslama sözleşmesi noter huzurunda karşılıklı imzalandıktan sonra Türk Marka ve Patent Kurumu sicil kayıtlarına işlenmelidir. Vekil veya başvuru sahibi bu işlemi yapabilmektedir.
  1. Tescil Lisanslama İçin Neler Gereklidir?
  2. Lisans sözleşmesi (Noter Onaylı)
  3. Lisans alanın resmi evrakları 
  4. Lisan ücreti dekontu
  5. Vekaletname

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.

Smiley face
--%>