444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Kayıt Tescil

Kayıt Tescil

Eserler üzerinde yapılmakta olan talebe bağlı Kayıt Tescil işlemi, ilgili eserin kimler tarafından oluşturulduğunu tespit etmeye kolaylık sağlaması gayesi ile yaptırılması için zorunluluğu bulunmayan, yaptırılmaması durumunda hak kayıplarına sebebiyet vermeyen ve kişiye herhangi bir hak sağlamayan beyana temelli işlemdir. Marka Ve Patent Vekili Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında yapılan tescil işlemleri kapsamında sizlere gerekli hizmetleri sunmaktayız.
 
Kayıt tescil işlemi eser üzerinde yer alana tüm haklar, eseri oluşturan kişiye yöneliktir ve herhangi bir kuruluş vasıtası ile alınamaz.
 
İşlem, mutlak suretle fikirler üzerinden yapılmaz ve fikirler korunamaz.
 
Beyan temelli şekilde gerçekleştirilen talebe odaklı Kayıt-Tescil işlemi neticesinde verilen belge, eseri tasarlayan kişinin yani eseri oluşturan kişi ve ya kişilerin kim olduğunun kanıtlanması kolaylıklar sağlar. Hak kazandıran belge niteliği taşımaz.
 

Talep Odaklı Tescil İşleminin Hukuki Dayanağı

 
İşlem, ilgili yasa kapsamında gerçekleştirilmektedir.
 

Talebe Bağlı Tescil Müracaatını Kimler Yapabilir?

 
Eseri oluşturan kişi veya kişiler tespit edilmeye çalışılması durumunda, bu kişiler veya mirasçıları, kendileri veya vekilleri vasıtası ile müracaat yapabilirler.
 
Talebe bağlı kayıt-tescil müracaatları, başvuru açısında yönlendirileceğiniz sistemde bulunan teslim edilmesi gereken belgelere ilişkin sunan bilgi notları kapsamında oluşturacağımız evrak ila beraber, Bizzat veya Posta şekli ile yapılabilmektedir.

Kayıt Tescil Müracaatları Nasıl Yapılır?

Sistem Patent şirketimiz web sayfamızın başvuru ekranımıza yer alan  Online İşlemler Kayıt Tescil Başvurusu ekranımızdan bilgi sağlayarak yönlendirmenin gerçekleştiği otomasyon sisteminde  online şekilde müracaat gerçekleştirilmesi ile sonrasında müracaat evrakının şirketimize ibraz edilmesi gerekmektedir.
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.

Smiley face
--%>