444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Patenti

İsim Patenti

Halk kesimde tarafından çok sık ifade edilen isim patenti  gibi, marka patent , marka patenti, isim hakkı, isim tescili gibi terimlerin esas karşılığı Marka Tescili`dir. Yasal anlamda tescil kavramı kapsamında bu çeşit terimler yer almamaktadır. Markanın korumaya alınması ve tescil edilmesi kapsamından sadece ve sadece Marka Tescil teriminden söz edilebilir. Sistem Patent şirketimiz markaların tescili süreçleri konusunda gerek sorgulama gerek tescil gerekse tescil sonrası tüm işlemleri sizler için yürütmektedir.
 
İsim patentinin gerçek ismi ile Marka Tescil için, başvurmadan evvel marka değerinin araştırılması gerekmektedir. Marka sorgulama uygulaması ücretsiz olmasının yanında şirketimiz tarafından itinalı bir çalışma ile yapılmaktadır. Profesyonel yardım almadan bizzat kendi başınıza da bu sorgulama işlemini yapabileceğiniz gibi, bu uygulamayı işi bilen vekillik firmamızdan yardım almanız sizin ve sorguladığınız marka açısından daha sağlıklı sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. 
 
Marka konusu öneminin ilgili sınıfında yer alan diğer tescilli markalar ile kıyaslanması, markanın sorgulanması uygulamasıdır.
 
Marka tescil müracaatı öncesinde, tescili hedeflenen markanın ilgili sınıfında ön araştırması işlemi tabi tutularak tıpa tıp aynısı yahut bir benzerinin, önceki süreçlerde başkaları tarafından tescile işlemi yaptırılması durumunun tespiti gerekmektedir. 
 
Tamamen ücretsiz yaptığımız marka ön sorgulaması açısından ilgili formumuzu eksiksiz doldurarak tarafımıza göndermeniz yeterlidir. Sistem Patent Marka vekili şirketimiz size, en kısa sürede markanız ile ilişkili araştırmada bulunarak gerekli bilgileri verecektir.
 
Marka tescil işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için Sistem Patent şirketimiz sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.
 
Marka Tescili Evrakları
  • Marka başvuru formu
  • Müracaat ücreti
  • Marka örneği
  • Vekaletname

Diğer makalelerimize göz atınız:

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.