444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Telif Sorgulama

İsim telif sorgulama

İsim telif sorgulama, marka değeri taşıyacak isimlerin tescil başvurusu başlatılmadan ilk başta, bu isimlere ilişkin telif sorgulama yapılması tescil alınması açısından bir gerekliliktir. İsim telif sorgulama, ile asıl aktarılmak istenen marka tescili sorgulamadır. İsim Telif sorgulama yani marka tescili sorgulama kapsamında müracaat sahiplerine sunduğumuz sorgulama uygulamamız ile benzer bir telifi alınmış isim ya da adları görebileceğiz gibi garantili sonuç alınabilmesi açısından Sistem Patent şirketimizin tescil konusunda uzman yetkililerimiz tarafından yapılması tescil açısından ciddi anlamda öneme sahiptir.
 
İsim telif yani marka tescili için başlangıçta yapılan müracaatları veya tescil edilenlerin tespit edilerek hakların bilgi sahibi olunması açısından sorgulama işlemi önem teşkil eder.
 
Bu işlemi özel veritabanlarımız yardımı ile yaparak en sağlıklı sonuçları alabilirsiniz. İsim telif hakkı tescilinin sağlıklı yapılabilmesi için sorgulama, Sistem Patent şirketimizin uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir.
 
İsim Telif Hakkı Sorgulama veya araştırma aynısı ya da benzeri olan marka başvurusu veya marka tescili ile tespit edilememesi akabinde marka başvurusu işlemleri başlatılması  gerekmektedir.
 
İsimlere yönelik Telif Hakkı Sorgulama aynı olan yahut bir benzerlik teşkil eden marka müracaatı başlatılmadan veya markanın tescili belirlenmesi edilmesi halinde marka başvurusunun değiştirilmesi şeklinde marka vekili şirketimiz danışmanlığında önerileri yapılmaktadır. Öncelik hakkı değerlendirmesi kapsamında da marka müracaatına itiraz veya marka tescili aleyhinde yasal süreçler yapılabilecektir.
 
İsim telif hakkı sorgulama işlemi gerek rakiplerinize ait marka veya markalar ile aynı isim olup olmadığı veya telif hakkına sahip olunması arzulandığı konu ismin hangi alanlarda tescil işlemine konu olup olunamayacağı bakımından bilgi sahibi olunacak bir hizmettir. 
 
Bu sorgulama işlemi sayesinde diğer rakip şirket ile tamamen aynı ismi faaliyet ettirmek ve bu durum karşısında konu ismi telif altında aldıran ilk firma, diğerlerine karşı alacak verecek pozisyonunda daha şansınız duruma gelecektir. 
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.