444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Tescil Etme

İsim Tescil Etme

İsim tescil etme, logo tescili, marka tescili, logolu marka tescili kavramların hepsi doğrudur ve aynı prosesten geçer. İsim tescili aşamaları da marka tescili ile aynıdır. Sistem Patent şirketimiz bu konuda sizlere gerekli desteği sağlayacaktır.
 
İsim tescil etmek, tescil konu olacak markaların kayıt altına alınması işlemidir. Bu kapsamda yetkili merciler tarafından belirlemiş 45 sınıf içinde ilgili alan tespit edilerek isim tescili etme ile yapılır. 

İsim tescil etme yapılacak markanın ait olduğu sınıfı Sistem Patent şirketimiz tarafında belirlenecektir. Önceden isim tescili uygulanacak marka açısından müracaat durumu araştırılır. Şayet yapılmış ise isim tescili hususunda firma ile iletişime geçilerek markanın farklı hale getirilmesi veya tümden değiştirilmesi hakkında rapor verilmelidir. Sistem Patent şirketimizin tecrübesi, bu tür problemlerin  aşılmasında konusunda önemlidir.
 
İsim tescil ettirecek, marka ile ilişkili bir risk bulunmuyorsa ya da isim tescili için değişik bir firma yahut şahıs müracaatta bulundu ise hemen dosya hazırlanır. Tescil yapılacak ilgili markanın logosu mevcutsa logosu gerekli ölçü ve boyutlarda hazırlanır. İsim tescili işlemi yapılacak ilgili markanın büyük veya küçük harf olması kararlaştırılır. 
 
İsim tescili kişi yahut bireyler adına yapılacağı gibi, işletme veya birden fazla işletme adına da uygulanabilir. 
 
Yapılacak müracaat sonrasında marka incelemeye tabı tutulur. Sistem Patent şirketimiz başvuru öncesi yapacağımız araştırma kaliteli veritabanımız ile en uygun sonuç alınmaktadır. Bu nedende dolayı Sistem Patent şirketimiz söz konusu riskleri tecrübemiz ile bertaraf etmektedir. 
 
İsim tescili araştırma ve inceleme aşaması olumlu tamamlanması ile tescile konu marka(lar) resmi bülten itiraza açılır. Tescil açısından başvurusu gerçekleşen markaya, kendisine ait markasına benzer olduğunu savunan tüm kişiler isim tescili başvurusuna itiraz edebilir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.